Роздрукувати сторінку

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, ДНУ ім. О. Гончара

« Назад

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара - один з найвідоміших і найпрестижніших вищих навчальних закладах України.

Дніпропетровський-національний-університет-імені-Олеся-Гончара, ДНУ-ім.-О.-Гончара

Девізом університету є вислів "Docendo discimus", що означає "Коли ми вчимо ми вивчаємо". Ці древні мудрі слова відображають прагнення не тільки для проходження безцінних наукових та культурних досягнення від покоління до покоління, а й постійне вдосконалення у підготовці конкурентно-талановитих фахівців, істинної інтелектуальної еліти України.

Контакти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

Адреса: м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна,72.

Телефон: (056)3749841.

Сайт: www.dnu.dp.ua.

Електронна пошта: [email protected]

Дніпропетровський-національний-університет-імені-Олеся-Гончара-ДНУ-ім.-О.-Гончара

Історія Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

Перша спроба створити університет у Катеринославі (колишня назва Дніпропетровська) була зроблена в кінці XIX століття, коли було видано царський указ. Але практично ця ідея була втілена тільки в серпні 1918 року за допомогою наполегливих зусиль вітчизняних інтелектуалів і підтримки відомих українських вчених В. Вернадського, М. Василенка, відповідно із застосуванням якого прийнято рішення про Відкриття університету відбулося в рамках чотирьох факультетів: історико-філологічного, юридичного, медичного та фізико-математичного.

Таким чином, восени 2008 року університет урочисто відсвяткували 90-річчя з моменту його заснування. Офіційний статус національного освітнього закладу надається університету указом президента України в 2000 році, і 25 червня 2008 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, університет названий на честь відомого українського письменника, вченого, громадського діяча - Олеся Гончара Терентійовича.

Навчання в ДНУ ім. О. Гончара

Діяльність науково-педагогічних кадрів Дніпропетровського національного університету здобула високу оцінку на державному і міжнародному рівнях. За результатами конкурсу-рейтингу вищих навчальних закладів України «Софія Київська» і «ТОП-200 Україна» проекту ЮНЕСКО, ДНУ є частиною п'яти кращих класичних університетів і входить в двадцятку кращих вітчизняних вузів , ДНУ співпрацює з провідними університетами Європи, Америки та Азії, в рамках академічних та наукових програм.

Для молодих людей, які прагнуть стати студентами, університет пропонуємо широкий спектр напрямків спеціалізації в області з 3 рівневою системою: бакалавр-спеціаліст-магістр; в той час аспірантура і докторантура інституту також проводять підготовку спеціалістів.

З університету випустилося багато видатних вчених-академіків і членів-кореспондентів Національної академії наук України, Росії та інших країн, професорів, які збагатили потенціал вітчизняної науки, отримали національне і міжнародне визнання за допомогою їх власних оригінальних ідей і досліджень. Такі вчені, як Г.В. Курдюмов, В.І. Данилов, С.М. Нікольський, O.Л. Бельгард, В.П. Моторний і багато інших.

Завдяки зусиллям провідних учених та всього персоналу професорів і викладачів, добре відомі наукові школи в галузі математики, механіки, радіофізики та радіоелектроніки, ракетно-космічної техніки, нейрокібернетиці, біотехнологій, неорганічної хімії, історіографії та джерелознавства були створенів університеті. Досягнення вчених ДНУ відзначені численними національними та галузевими нагородами, преміями, грантами зарубіжних науково-освітніх установ.

У цілому, більше 120 000 фахівців закінчили університет протягом часу його існування, без якого будь-яка сфера суспільного життя навряд чи можна було уявити.

Випускники Дніпропетровського національного університету працюють в різних сферах економіки України, країн СНД. Вони є керівниками державних інститутів, освітніх та наукових структур, виробничих об'єднань, культурних центрів та засобів масової інформації. Найвідоміші серед них Л.Д. Кучма, Герой України O. T. Гончар, генеральний директор Національного космічного агентства України, Герой України Ю.С. Алексєєв, Герой України В.П. Шевченко, академіки В. П. Горбулін, М. Савін, О. Трубачов.

Дніпропетровський-національний-університет-імені-Олеся-Гончара

Матеріально-технічна база Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

ДНУ - вищий навчальний заклад VI рівня акредитації, багатогалузевий навчально-науковий комплекс, де функціонує 20 факультетів, аспірантура, звичайно і докторантуру, 3 науково-дослідних центра, в тому числі працює 150 докторів наук, професорів і майже 700 кандидатів наук, доценти.

У структурі університету також є вищий навчальний педагогічний коледж, технікум ракетно-космічного машинобудування, підготовче відділення (у тому числі відділ для іноземців), Регіональний центр безперервного вивчення «Придніпров'я», функціонує Центр гуманітарних проблем освіти, Регіональний центр моніторингу освіти та ін.

Вчені університету публікують більше 20 монографій щороку, майже 2000 наукових посібників. Патентний фонд налічує майже 1600 патентів та авторських свідоцтв, і він збільшується новими винаходами щороку.

Наукова бібліотека університету є одним з найбільших серед бібліотек навчальних закладів Придніпров'я. Є більш 2 млн. примірників. Серед них велика кількість наукової, методичної літератури.

Перлиною університету є Палац студентів, який є історико-архітектурною пам'яткою національного значення.

Університет має сучасну спортивну базу-стадіон, спортивні майданчики, палац спорту, де 7 спортивних залів.

Існує профспілка в університеті. Це сприяє вирішенню різних питань життя, організації культурних заходів, соціального захисту та оздоровлення. Студентам надається можливість отримати лікування в санаторії-профілакторії ДНУ.

Студентське життя Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

Першочерговим завданням Ради студентів факультету - захист прав та обов'язків студентів, поліпшення життя студентів, відкриття творчого потенціалу молодих людей.

Поглиблення знань, розробка наукових досліджень є актуальною напрямок діяльності асоціації студентів. Видаються щорічний збірник наукових публікацій студентів "Молоді люди хочуть зрозуміти слово".

Студенти українських та зарубіжних філології та мистецтвознавства факультету завжди були творчими особистостями. Свідчення цього є проведення в дні першокурсника, конкурсів пісні автора, новорічних карнавалів «Маски зникають опівночі", конкурсів серед факультетів, "Міс факультету" конкурси та інші.

Але не тільки конкурси та розваги визначають життя студентів факультету. Рада студентів організовує поїздки в дитячі будинки з концертами і подарунками вже на протязі декількох років.

Студенти факультету провели акцію "Не будь байдужим, дізнайся більше про СНІД".

Студенти беруть активну участь у культурному житті університету: національний циркова студія "Raiduha", національних танцювальних ансамблів "Веселка". Ансамбль гітаристів створено на факультеті.

Це відома активність театральної групи "Vidlunnia", крім того, їх п'єс "Роксолана", "Маруся Чурай", "Вечір на хуторі". Молодий народний камерний хор "Юність" який функціонує вже 35 років.

Другий рік студенти англійської філології організовують студію сучасного танцю "цукерки", і студенти-першокурсники організували шоу-балет "Танці - відчуття".

Студенти беруть активну участь у спортивному житті університету. Таким чином, Олександр Савченко став призером Дніпропетровської області з легкої атлетики, Ірина Лопатіна стала чемпіонкою України з водного поло. Студенти факультету стали членами збірної по бадмінтону, плаванню, легкої атлетики, і важкої атлетики.

Дніпропетровський-національний-університет-імені-Олеся-Гончара  ДНУ-ім.-О.-Гончара

Міжнародне співробітництво ДНУ

Дніпропетровський національний університет проводить міжнародне співробітництво у контексті майже 50 двосторонніх угод з провідними зарубіжними університетами та науковими центрами.

Таким чином, в 2004 році в ДНУ успішно завершив проект "Міжнародні відносини та європейські студії: нову освітню програму, результатом якої є відкриття нової спеціальності "Міжнародні відносини".

Під час тільки 2004-2008 понад 60 делегацій відвідали ДНУ, зокрема, від Шаньдунського текстильного інституту (Китай), група консультантів Єврокомісія в главі Лорена Дротті, посол Франції в Україні Жан-Поль Весіан та інші.

Факультети Дніпропетровського національного університету

1. Факультет української філології та іноземних мов.

2. Факультету соціальних наук і міжнародних відносин.

3. Історичний факультет.

4. Психологічний факультет.

5. Геолого-географічний факультет.

6. Факультет прикладної математики.

7 Юридичний факультет.

8. Факультет економіки.

9. Факультет міжнародної економіки.

10. Факультету систем і засобів масової комунікації.

11. Фізико-технічний факультет.

12. Механіко-математичний факультет.

13. Хімічний факультет біології, екології та медицини.

14. Центр заочної освіти.

15. Вечірня школа.

16. Центр післядипломної освіти.

17. Центр попередніх досліджень.

ДНУ-ім.-О.-Гончара

Отже, ДНУ – це провідний університет з багаторічною історією. З кожним роком університет поліпшує та удосконалює свою роботу. ДНУ поводить підготовку за галузевими напрямками, кожен, хто хоче отримати якісну освіту зможе вибрати собі потрібну спеціальність. Завдяки висококваліфікованому педагогічному складу тут навчаються творчі, активні та розумні студенти, які прославлять університет на міжнародній арені. Навчальний процес проходиться за вітчизняними та європейськими стандартами, що дає можливість випускникам працювати не тільки в Україні, але й закордоном.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!