Роздрукувати сторінку

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, ПДАБА

« Назад

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури є однією з основних наукових установ вищої освіти в Україні, що спеціалізується на проектуванні та економіці, знаходиться в Дніпропетровську.

Придніпровська-державна-академія-будівництва-та-архітектури

Заснована в 1930 році як Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, в даний час він має 7 факультетів і 590 штатних викладачів (у тому числі 79 професорів і 266 доцентів).

Він є членом кількох наукових кооперацій, у тому числі МАС (1997) і AUF (2006).

Загальна кількість студентів становить близько 9000 осіб, із них більша кількість навчається на денному відділені, а менша на заочному. 64 іноземних студентів навчаються в академії (з Тунісу, Палестини, Сирії, Судану, Китаю, Йорданії, Узбекистану, Туркменістану, Естонії, Росії).

Контакти Придніпровської державної академії будівництва та архітектури

Адреса: вул. Чернишевського, 24-а, г. Дніпропетровськ, 49600.

Телефон: (056) 745-23-72.

Сайт: pgasa.dp.ua.

Електронна пошта: [email protected]

Історія Придніпровської державної академії будівництва та архітектури

ПДАБА офіційно відкрила свої двері в 1930 році. У 1921 році був утворений інженерний коледж у віданні уряду.

У 1930 році коледж перенесли на нинішнє місце, який був реорганізований в Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут. І в 1994 році заклад отримав сучасну назву - Придніпровська державна академія будівництва та архітектури. А також пройшла акредитацію та отримала дозвіл на проведення навчального процесу.

З 1994 року створено лінгвістичний центр, який функціонує при всіх відділах, де студентів мають можливість вивчати англійську, французьку, іспанську, і німецький.

Придніпровська-державна-академія-будівництва-та-архітектури, ПДАБА

Загальні відомості про Придніпровську державну академію будівництва та архітектури

Навчається в академії близько 9000 студентів, насамперед, більшість з них з Дніпропетровської області. З ПДАБА вже випустилося, більш ніж 55 000 випускників. Придніпровська державна академія будівництва та архітектури проводить навчання в 2 семестри, кожен з яких триває 22 тижні.

На даний час до матеріально-технічної бази входять 3 будівлі, які з’єднані між собою коридорами. Площа включає бібліотеку з чотирма читальними залами і дванадцять обчислювальних центрів.

Також в приміщенні академії є плавальний комплекс, навчальні засоби, гімнастичний центр, тир, огорожі кімнати і спортивний табір. спортивні майданчики.

Так є приміщення для зайняття спором, де можна займатися баскетболом, міні-футболом, жіночим волейболом, гімнастикою. Проводиться набір до фітнес-груп, куди кожен бажаючий може записатися і підтримувати свою фізичну форму.

В користуванні студентів гуртожиток, як обладнані сучасними обладнаннями а наявні усі умови для проживання. Ці гуртожитки пропонують послуги громадського харчування, біля гуртожитків розташовані торгові об'єкти, є місця ля відпочинку та інші зручності.

Навчання в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури проводить підготовку фахівців за наступними освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, магістр, спеціаліст. Відповідно кожен з яких має свою програму та певні особливості:

1. Програми ступінь бакалавра

Рівень бакалавра починається щороку у вересні і триває чотири роки. Після успішного закінчення навчання, фахівець отримує диплом бакалавра.

2. Програми ступеня магістра

Програма зазвичай проводиться один рік. Успішне завершення програми магістра - присуджується магістерський ступінь.

3. Програми ступеня доктора філософії

Більшість відомств, науково-дослідних інститутів і факультетів пропонують докторські програми або позиції, що призводить до докторського ступеня. Навчальна програма триватиме від трьох до чотирьох років. Результатами успішного закінчення навчання – буде написання кандидатської дисертації, у тому числі часто витяги з дисертацій, публікують у наукових журналах.

Міжнародні відносини ПДАБА

Навчання в академії відповідає європейським стандартам. Освітній процес проводиться на різноманітних мовах: англійська, французька. Деякі економічні, технологічні дисципліни також викладають на іноземних мовах, викладається дисципліна технічний переклад відповідно за напрямком навчання.

Науковці та студенти обмінюються досвідом з дев'ятьма зарубіжними університетами з Франції, Канади, Китаю, Хорватії, Польщі, Словаччини, Македонії, Бельгії. Щороку більше 30 студентів та аспірантів відправляються за кордон, для того, щоб навчитися там.

В даний час Придніпровська державна академія будівництва та архітектури має широкі міжнародні відносини і є членом:

1. Міжнародної асоціація університетів:

- ПДАБА є єдиним університетом в Дніпропетровську і один з 12 університетів в Україні, які є членами МАС, ЮНЕСКО;

- міжнародна асоціація цивільних інженерних університетів країн СНД, Міжнародної інженерної академії, на міжнародному рівні;

- з травня 2006 року ПДАБА є асоціативним членом франкомовної асоціації університетів (Агентство франкомовних університетів (AUF);

- з 2006 року ПДАБА є членом міжнародної асоціації інженерних університетів;

- з 2006 року уклала угоду про співпрацю - з мережею французьких технічних вузів "N + I";

- з 2006 року уклала договір - з обміном досвіду "Франція - Україна''.

2. Об'єднання ''Кваліфіковані робітники для будівництва", на державному рівні.

3. Асоціація "Придніпров'я" на регіональному рівні.

Бібліотека Придніпровської державної академії будівництва та архітектури

Бібліотека є основним ресурсом для отримання знань та інформації, забезпечення навчального процесу, проведення наукових досліджень та обслуговування Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Загальний фонд бібліотека налічує понад 525 770 томів, а також передплачує періодичні видання, кількість яких складає 43406 примірників. До числа примірників входять періодичні видання, наукова, методична, художня література, яка містить необхідну інформацію для навчання.

Придніпровська-державна-академія-будівництва-та-архітектури ПДАБА

Факультети Придніпровської державної академії будівництва та архітектури

1. Архітектурний факультет (відкритий 1970 року). Спеціальності: «Архітектура будівель і споруд», «Містобудування», «Дизайн архітектурного середовища».

Декан - професор Олександр Челноков.

2. Факультет промислового і цивільного будівництва (ПЦБ; відкритий 1930 року).

Декан факультету — професор Ігор Соколов.

Спеціальність «Промислове і цивільне будівництво» є базовою при підготовці інженерів-будівельників. Інженери спеціальності ПЦБ працюють в галузі проектування, зведення і експлуатації, реконструкції та реставрації промислових, цивільних і громадських будівельних об'єктів. Зараз на факультеті навчається більше ніж 1200 студентів.

3. Механічний факультет (відкритий 1939 року).

Декан — професор, доктор технічних наук Володимир Заренбін.

4. Будівельний факультет (заснований 1991 року).

Спеціальності: «Сільськогосподарське будівництво», «Металеві конструкції», «Охорона праці», «Автомобільні дороги і аеродроми», «Землеустрій і кадастр».

Декан Анатолій Білоконь

5. Економічний факультет (заснований 1992 року).

Спеціальності: «Менеджмент організацій», «Фінанси та кредит», «Управління проектами», «Облік і аудит», «Міжнародна економіка».

Декан - доцент Владислав Левченко.

6. Факультет технології життєзабезпечення і екології (заснований 1958 року як факультет технологій життєзабезпечення в будівництві).

Спеціальності: «Теплогазопостачання і вентиляція», «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів», «Водопостачання та водовідведення».

Декан - доцент Віктор Петренко.

7. Окремі кафедри Академії.

8. Кафедра інформаційно-вимірювальних технологій і систем.

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури є однією з трьох найсильніших академій в Україні. Вона приймає участь у щорічних конкурсах та виставках серед архітектурно спеціалізованих ВУЗів України, які проводяться Міністерством освіти і науки України, Українською академією архітектури, Національною спілкою архітекторів України.

ПДАБА завжди були ведучим навчальними закладом. Починаючи з перших років найталановитіші студенти працюють над перспективними дипломними проектами під керівництвом досвідчених майстрів у галузі архітектури.

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (ПДАБА) відомий в Україні як один з кращих політехнічних навчальних закладів, з його відділами: інженерний, механіки, архітектури, економіки і технології, тисячі студентів мають вищу освіту, і в даний час є міжнародно-визнаними кваліфікованими фахівцями.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!