Роздрукувати сторінку

Дніпродзержинський металургійний коледж, ДМК

« Назад

Металургійний коледж - єдиний ВНЗ на Україні, який проводить підготовку молодих фахівців лише за рахунок державного бюджету. Всі випускники наділяються роботою з розподілу на підприємства міста. Основний роботодавець - металургійний комбінат ім. Дзержинського.

Дніпродзержинський-металургійний-коледж, ДМК

ДМК укладено договори з установами міста - заводом Метиз; Баглійському і Дніпродзержинським коксохімами; Дніпродомнасервіс до 2016 року.

Контакти Дніпродзержинського металургійного коледжу

Адреса: м. Дніпродзержинськ, пр-т Оношкіна, 86.

Телефон: (05692) 3-15-16.

Сайт: http://koledg.in.ua.

Дніпродзержинський-металургійний-коледж ДМК

Історія Дніпродзержинського металургійного коледжу

У 1924 році в Кам'янському виникла електричних профтехшкола з 3-х річним терміном вивчення, що підпорядковувалася Наркомпрос УРСР. Середній навчальний заклад готував кадри для Дніпровського державного металургійного заводу (потім їм. Ф. Е. Дзержинського), робочі якого досягли мети виділення коштів на відновлення установи.

У дані роки індустрія здобула біля 100 000 інженерів і техніків. Внесок Дніпродзержинського металургійного технікуму був досить великий, і в намірах на другу п'ятирічку (1933-1937) було підвищення чисельності випуску професіоналів.

У листопаді 1936 року начальником ДМТ було назначено Леоніда Ілліч Брежнєва, кой управляв технікумом до 1939 року. В ті важкі часи не вистачало навчальних площ, інструментарію, житла для іногородніх студентів . Брежнєв Л. І. згідно своєї ініціативи добудовує третій поверх, через,що на бюро міськкому партії його майже хотіли ліквідувати з ліній КПРС.

1932 - 1936 роки , що характеризуються цілою категорією випускників, які пізніше стали провідними фахівцями і управлінцями підприємство та ВНЗ. Як доказ даному, Філонов І. Г прибуває на металургійний завод ім. Дзержинського, в якому проходить шлях від інженера до начальника заводу. А ще випускник Грушевий К. С., із заводу пішов на фронт, потім продовжив службу і став генерал-полковником, керівником політуправління Столичного армійського округу.

Випускники 1931-1940 років фактично всі продовжували навчатися в інститутах, майже всі з них стали вченими, керівниками установ і наукових ВНЗ.

Колектив технікуму в довоєнний період заклав основу будинку кузні співробітників для Дніпродзержинська і України. Мирне життя навчального закладу, як і всієї держави, перервала Велика Вітчизняна війна.

У першому дні боротьби майже всі учні та педагоги пішли на фронт, а після окупації містечка технікум припинив власну роботу.

У 1943 - 1944 рр. були започатковані 5напрямків: доменний, сталеплавильний, прокатний, коксохімічний та хіміко-аналітичний. Будівлі були зруйновані, ніяк не було меблів, в роки окупації в будівлі розміщувалося гестапо.

У середині п'ятдесятих років відкрилася навчальна майстерня, в якій вироблялися допоміжні частки для сільськогосподарських автомашин.

Серединка 80-х років була пов'язана з пошуком нових форм і методів навчального та виховного процесу. Для нього була організована подорож до навчальних закладів західних держав. Досвід роботи, який було досліджено в освітніх установах, був застосований при розробці навчального закладу нового виду. Синхронно проводилося конструювання нового центру в лівобережній частині міста кошторисної ціною 10 млн. крб.. План був винайдений і дозволено було починати його реалізацію, проте розпад Радянського Союзу зупинив дану роботу.

В кінці 80-х років влада домоглася створення на складі металургійного технікуму навчальний заклад нового значення - інституту. Однак, на жаль, після розпаду Радянського Союзу, всі папери про розробку інституту виявилися недійсними.

У 1997 році, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України до Дніпродзержинського металургійного коледжу був приєднаний політехнічний технікум.

Металургійний коледж завоював справжніх успіхів у сфері спорту, культури та технічної творчості. Студенти та педагоги приймають активну участь у публічному житті ніяк не тільки коледжу, а й міста та області.

Учасники художньої самодіяльності на протязі 15 років вважаються фаворитами оглядів - змагань області та містечка. Команди КВК - учасники міських, обласних й республіканських змагань, в яких вони займають перші місця.

Найкращі студенти приймають участь у міських та обласних олімпіадах за різними сферами науки і техніки, в якому займають призові місця.

Для високоякісного навчання та становлення в постанові коледжу 3 навчальні корпуси, гуртожиток, 2 їдальні на 500 місць, актовий та фізкультурний зали, тренажерний і тенісний зали, стрілецький тир, 2 бібліотеки з букіністичним фондом 154 тис. примірників технічної, навчальної та художньої літератури, комп'ютерний і мультимедійний центри.

У навчально-виховному процесі беруть участь більше, ніж 100 освітян, з яких 3 людини «Заслужені вчителя України», більше, ніж 40 мають найвищу категорію, 5 - відмінників виховання України. В коледжі кожного року навчаються 1020 - 1050 студентів на денній формі навчання. Всі студенти отримують освіту лише за рахунок державного бюджету. Кожного року коледж видає 200-300 юних професіоналів, які розподіляються на установах міст та області.

У 2010 році коледж відзначив 80-річчя. За все існування тут було підготовлено біля 40 тис. юних професіоналів.

У 2015 році Дніпродзержинський металургійний коледж готується відмітити власне 85-річчя.

Дніпродзержинський-металургійний-коледж

Бібліотека ДМК

Дніпродзержинський металургійний коледж діє для учнів, педагогів і впродовж всього навчального року, обслуговує і гарантує навчальний заклад потрібною інформацією, проводить різну роботу зі своїми читцями.

Бібліотечні відділи, обладнані комфортними читальними залами і розміщені в головному і III корпусах інституту. Колектив бібліотекарів.

Фонд бібліотеки налічує 142406 примірників, 56815 примірників - загальноосвітня і особлива навчальна література. Книгосховище доповнюється новенькими підручниками, словниками, художньою літературою, а також в електронному вигляді.

У фонд бібліотеки, ще безперервно додаються методичні дослідження та реферати педагогів коледжу.

Кожного року бібліотека набуває інформацію українських видавництв про новітні навчальні видання, навчальні посібники, методичну літературу.

Спеціальності Дніпродзержинського металургійного коледжу

ДМК проводить підготовку за такими спеціальностями:

1. Будівництво та експлуатація будівель і споруд.

Будівельник – одна з найстаріших спеціальностей населення землі. Діяння будівельного творіння міцно пов'язана з історією становлення суспільства. Спеціалісти можуть займати посади на різноманітних підприємствах, що займаються будівельною діяльністю, зможуть розробляти проекти центрів, комплексів, будівель.

2. Виробництво сталі і феросплавів. Одна з найпотрібніших спеціальностей в Україні, так як вона є промисловою країною, а такі спеціалісти завжди необхідні на підприємствах.

3. Коксохімічне виробництво.

Дніпродзержинський металургійний коледж — єдиний у місті, що готує молодших спеціалістів з напряму «Хімічна технологія», за спеціальністю 5.05130104 «Коксохімічне виробництво» з 1981 року.

Коксохімічні підприємства міста успішно розвиваються, модернізуються та оновлюються. На цих підприємствах систематично удосконалюються технологічні схеми з врахуванням природоохоронних вимог. Тому зростає попит на кваліфікованих спеціалістів.

4. Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд.

Попит на професіоналів даної кваліфікації з кожним зростає. Спец технік – може займати посади на різногалузевих підприємствах і енергооб'єднаннях. Посідати посади електромонтера науково-технічного оснащення, професіонала по виробництву. Дана професія – одна з найпотрібніших в прогресивній України.

Студенти навчаються професійній діяльності з монтажу, налагодження, експлуатації, лагодження і експлуатації електрообладнання і засобів автоматизації індустріальних установок і науково-технічних комплексів і отримують кваліфікацію технік-електротехнік.

5. Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств.

6. Обробка металів тиском.

Педагоги кваліфікації готують молодших інженерно-технічних працівників, згідно кваліфікації мають всі шанси діяти в різних секторах економіки металургії.

Технік-прокатник зобов'язаний бути майстерно-інтелектуальним спеціалістом, а конкретно:

- вміти створювати роботу підконтрольного йому персоналу певній виробничий ділянки прокатного стану;

- здійснювати управління науково-технічною дією;

- готувати потрібну технічну документацію;

- розробляти правила технічної експлуатації оснащення, відати його структурою і принципами дії.

7. Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація тягового рухомого складу.

Причини обрання кваліфікації:

1. Залізничний транспорт вважається головним видом транспорту України;

2. На сталеві магістралі країни надходять новітні інноваційні вантажі та пасажирські тепловози, електровози, вагони;

3. Після завершення коледжу згідно з кваліфікацією студенти отримують професію технік-електромеханік згідно лагодження тягового рухомого складу, а також асистента машиніста тепловоза.

ДМК

Отже, Дніпродзержинський металургійний коледж– багатопрофільним навчальним закладом, що надає якісну освіту з промислових спеціальностей, випускники якого можуть працювати на провідних підприємствах нашої країни.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!