Роздрукувати сторінку

Нікопольське педагогічне училище Криворізького національного університету, НПУ КНУ

« Назад

Історія Нікопольського педагогічного училища Криворізького національного університету

Діяльність навчального закладу розпочинається у 1925 році, відповідно до рішенню Народного Комісаріату освіти УРСР Криворізькі найвищі курси були реорганізовані в викладацький технікум, розташування якого було визначено м. Нікополь. Тут в і стартував перший 1925-1926 тренувальний рік.

Нікопольське-педагогічне-училище-Криворізького-національного-університету, НПУ КНУ

Педагогічний технікум займав головну роль в публічному і цивілізовано-освітньому житті: проводив підготовку кадри для всієї України, надавав методичну сприяння всім школам Криворізького округу. Навчальний заклад підростав, розростався та удосконалювався.

У 1937 році викладацький технікум був перейменований в педагогічний середній навчальний заклад. З 1 січня 1945 педагогічна школи згідно циркуляра Міністерства освіти УРСР стала називатися Педагогічним училищем.

З грудня 1955 Нікопольське педагогічне училище проводило підготовку викладачів праці в V-VІІ класах.

Визначними сторінками в житті педучилища стали 50-і роки. В ці часи на базі навчального закладу було створено й опубліковано підручник української мови для четвертого класу, який багато разів перевидавався.

А в 1960 році вийшов ще один підручник української мови для третього класу російських навчальних закладів. Над його творінням діяли педагоги педучилища М. А. Білецька і О. А. Кущ. Даний підручник перевидавався 8 разів.

Розпорядженням КМУ педагогічне училище стає структурною одиницею Криворізького державного педагогічного інституту, а потім університету. Це ще більше покращило його фаховий рейтинг завдяки проведення навчального процесу за ступенями.

З серпня 1997 Нікопольське педагогічне училище було ліквідовано і замість нього було створено Нікопольське училище Криворізького державного педагогічного інституту, а потім інституту.

Перейменувалося Нікопольське педагогічне училище, його конструкція, проте постійним залишилося призначення даного педагогічного закладу України - готувати професіоналів для педагогічної освіти, досвідчених педагогів початкових класів і педагогів дошкільних установ.

Контакти НПУ КНУ

Адреса: Дніпропетровська обл., м. Нікополь, вул. Станіславського, 7.

Телефон: (05662) 2-11-26.

Сайт: nikpedkdpu.ucoz.ua.

Нікопольське-педагогічне-училище-Криворізького-національного-університету НПУ КНУ

Навчання в Нікопольському педагогічному училищі Криворізького національного університету

Зараз Нікопольське училище Криворізького державного педагогічного університету проводить підготовку професіоналів дошкільного та початкового виховання згідно денною та заочною формами вивчення.

Студенти, які здобули базову загальну середню освіту, навчаються за спеціальністю:

- «Початкова освіта»;

- «Дошкільна освіта».

Майбутні педагоги початкових класів можуть одночасно здобути спеціалізацію «Вчитель інформатики в початкових класах». Для їх якісної підготовки в училищі оснащено чотири комп’ютерні класи з доступом до мережі Internet та із новітнім технічним оснащенням, до якого входять інтерактивні системи та мультимедійні проектори; клас ноутбуків зі SMART- системою.

Підготовка майбутніх молодших спеціалістів за спеціалізацією „Вчитель англійської мови в початкових класах” здійснюється у двох сучасних лінгафонних кабінетах.

З 2009 року учні філії вихідного вивчення мають ймовірність набувати додаткову кваліфікацію «Організатор соціально-педагогічної допомоги».

Майбутні спеціаліст дошкільного навчання отримують пізнання ніяк не тільки з питань порушень мовного становлення дітей, тонкощів анатомо-фізіологічної структури мовного апарату, його вікових особливостей, однак і поглиблено опановують способом логопедичної роботи з дітками, способами зв'язку у праці логопеда і педагога логопедичної категорії. Освітній процес проходить в спеціально оснащеної аудиторії.

В останні роки в училище змінилася та удосконалилася матеріально-технічна база. До неї входять: навчальні корпуси, оснащені новим обладнанням та устаткуванням, тренажерний зал, актова зала, білотка, і в якій зібрані всі сучасні матеріали, що потрібна для навчання. Для культурного розвитку створенні гуртки та секції художньої самодіяльності із різноманітних напрямків.

Проведено перевлаштування музею, що входить до реєстру музеїв України. Істотно поповнився бібліотечний фонд екземплярами професійної, методичної, довідкової та навчальної літератури.

В училищі діє творчий висококваліфікований викладацький колектив.

У 2003 році в училищі створений видавничий центр, в якому друкуються щорічні доповіді педагогів про творчу працю, методичні посібники, які були використані і посібники, кращі курсові роботи випускників, пошуково-дослідницькі роботи учнів-членів наукового студентського співтовариства.

Важливе завдання, яке поставив колектив училища - підготовка обізнаного, конкурентоспроможного спеціаліста, що здатен досягати конкретної мети в різних соціокультурних ситуаціях, за рахунок володіння способами вирішення різних видів професійних завдань.

Керівництво училища виконує стратегічну програму реформування інформаційного устаткування навчального процесу з метою найбільшого забезпечення потрібною науковою, методичною інформацією студентів.

Серцевиною виховного процесу вважається індивідуальність - її схильності, можливості, духовні потреби, інтереси, характер, самосвідомість. Тому всі виховні події, які ведуться в училище орієнтовані конкретно на виявлення креативного потенціалу учнів, ймовірність неоднозначно виразити себе.

Спільна робота учнів у громадських організаціях містечка і училища формує в учнів відповідальності, значущості, причетності до істинної, духовної, цивілізовано-художньої верхівки творити неповторне оточення координації та інтеграції всіх ланок виховної роботи.

Училище для викладачів - простір креативної наснаги, а для учнів - середній навчальний заклад радості. Тому в колективі панує довіри, , щоденна праця педагогів - напевно постійне горіння, творчість, вища група людяного призначення на землі. І якщо запитати в чому таємниця успіху такої життєдайної енергії, величезного креативного потенціалу, сил і мистецтва педагогічного колективу, - напевно і історичне минуле, віра в прийдешню освіту України, що допомагають усвідомити значення життя.

На базі училища створенні такі циклові комісії:

- ЦК гуманітарних дисциплін;

- ЦК української філології з методикою навчання;

- ЦК психолого-педагогічних дисциплін з методиками початкового навчання;

- ЦК фізичного виховання та охорони здоров'я;

- ЦК природно-математичних дисциплін;

- ЦК інформаційних технологій з методикою навчання;

- ЦК психолого-педагогічних дисциплін з методиками дошкільного виховання;

- ЦК іноземної філології з методикою навчання.

Нікопольське-педагогічне-училище-Криворізького-національного-університету

Отже, Нікопольське педагогічне училище Криворізького національного університету– навчальний заклад, що проводить підготовку майбутніх педагогів. Навчання проводиться на вищому рівні, створені всі комфортабельні умови для навчання.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!