Роздрукувати сторінку

Дніпропетровський коледж транспортної інфраструктури, ДКТІ

« Назад

Дніпропетровський коледж транспортної інфраструктури - ВНЗ, що має 1 рівень акредитації, проводить підготовку молодших спеціалістів галузі транспортної діяльності.

Дніпропетровський-коледж-транспортної-інфраструктури ДКТІ

Контакти ДКТІ

Адреса: м. Дніпропетровськ, пр. Пушкіна 77-А.

Телефон: (056)793-27-20.

Електронна пошта: [email protected]

Сайт: http://www.dtgt.dp.ua.

Дніпропетровський-коледж-транспортної-інфраструктури, ДКТІ

Історія Дніпропетровського коледжу транспортної інфраструктури

Експлуатація залізниці настійно просила  кваліфікаційних робітників. І Міністерство шляхів сполучення з 1900 року затіває будівництво залізничного технічного училища. Але, не чекаючи завершення зведення майбутнього училища, в 1902 році, з ініціативи Управління Катеринославської залізниці, в житловому будинку по вулиці Скаковий, в даний момент вулиця Свердлова, училище було безперешкодно відкрите і були прийняті перші 30 вихованців для навчання.

Училище заснували як средньотехнічний навчальний заклад, в якому навчалися три роки.

1 липня 1902 училище перевели в лише в щойно відбудовану споруду, в якому розташовується і на даний час.

На початку 20 століття випускало по 25030 осіб за такими напрямками я, як будівельний та механічний.

В училищі з 1917 року на навчання приймали лише хлопців слов'янської національності.

Навчання проводилося на платній основі і складало 10 карбованців, гуртожитку на той час при училищі не було.

Перший гуртожиток розташовувався в житловому будинку, а потім в пасажирському приміщенні були обладнані 2 кімнати для проживання.

З 1913 року в училищі замість однієї єдиної кваліфікації утворилося 2: механічна, на якій готували паровозників і будівельна, на якій готували більшою мірою шляховиків.

Кількість вихованців до цього часу зросла по 180 чоловік, термін навчання зберігся. У 1920 році – при технічному училищі було засновано політехнікум шляхів сполучення.

В 1936 році - технікум проводить підготовку професіоналів за 4 кваліфікаціями: будівельної, механічної, електромеханічної та експлуатаційної, щорічний випуск - 250-300 чоловік.

У роки Великої Вітчизняної боротьби велика частина випускників та учнів технікуму стали на охорону власної Вітчизни. З початком війни тренувальний корпус технікуму було зайнято, було створена лікарня для поранених воїнів.

Заняття велися у приміщенні Дніпропетровського інституту інженерів транспорту. А в серпні 1941 технікум був евакуйований в м. Алатир (Казахстан), в якому і розташовувався до жовтня 1943 року.

Заняття поновилися в листопаді 1943 року. У січні 1944 року в технікумі вже навчалися 7 груп за напрямками: «Експлуатація залізниць». Попри проблеми післявоєнного періоду, технікум підсилює власні здібності.

У 1977 році був створений музей літопису технікуму, що отримав статус народного. В урочистий рік, озираючись назад, вдивляючись у обличчя тих, хто був біля витоків історії закладу, студенти  намагаються не тільки зберегти покоління, але й продовжувати розвивати підготовку майбутніх спеціалістів.

У 2013 році, згідно з указом Міністерства освіти України, для підтримки сучасних реалій навчального процесу України технікум змінює свою назву й перейменовується наДніпропетровський коледж транспортної інфраструктури.

Матеріально-технічна база Дніпропетровського коледжу транспортної інфраструктури

На даний час коледж має сучасну та потужну матеріально-технічну базу. До неї входять навчальні корпуси з обладнаними лабораторіями, навчальними кабінетами, бібліотекою, спортивним залом та майданчиком, а також інші приміщення для забезпечення навчального процесу та 2 гуртожитки.

Дніпропетровський-коледж-транспортної-інфраструктури

Спеціальності ДКТІ

Коледж проводить підготовку з наступними спеціальностями:

1. «Організація перевезень і управління на залізничному транспорті».

По завершенню навчання випускники отримують диплом молодшого фахівця з кваліфікацією «технік-електромеханік, який обслуговує, налагоджує та проводить експлуатацію тягового рухомого складу» і мають всі шанси діяти в моторвагонних депо і локомотивних депо Придніпровської та інших залізниць України, займаючи такі посади: помічник машиніста, диспетчер локомотивного депо, машиніст локомотива, технік-технолог, керуючий середньої ланки, слюсар-електротехнік.

2. «Технічне обслуговування і ремонт вагонів».

По завершенню навчання випускники отримують диплом молодшого фахівця з кваліфікацією «технік - електромеханік по обслуговуванню і лагодження вагонів» і мають всі шанси займати посади в пасажирських і вагонних депо Придніпровської та інших залізниць України на таких посадах: старший керівник, технік ділянки , керівник потягу.

3. «Монтаж, обслуговування та ремонт автоматизованих систем керування рухом на залізничному транспорті».

По завершенню навчання випускники отримують диплом молодшого фахівця з кваліфікацією технік, який здійснює організацію перевезень і управління на залізничному транспорті» і мають всі шанси функціонувати на станціях і депо Придніпровської та інших залізниць України, на наступних посадах: днювальний станції, керуючий вантажу, керуючий товарної фірмою, керуючий сортувальної платформою і контейнерним майданчиком, виконувати оформлення документів на експортно-імпортні і транзитні вантажі.

4. «Технічне обслуговування і ремонт пристроїв електропостачання залізниць».

По завершенню навчання фахівці отримують диплом молодшого фахівця з кваліфікацією «технік-електротехнік» і мають всі шанси діяти на Придніпровській та інших залізницях України, підприємствах міського електротранспорту, метрополітенах а ще в підрозділах міських електромереж на наступних посадах: електромеханік, електромеханік, енергодиспетчер, шеф тягової підстанції, шеф регіону контактної підступи, шеф регіону електропостачання.

5. «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж».

По завершенню навчання  фахівці отримують диплом молодшого фахівця з кваліфікацією «технік-програміст» і мають всі шанси діяти в обчислювальних центрах, станціях і депо Придніпровської та інших залізниць України, а також на підприємствах на наступних посадах: програміст WEB-сайтів, інженер комп'ютерної графіки та дизайну, програміст, WEB- знавець, менеджер.

6. «Бухгалтерський облік».

По завершенню навчання  спеціалісти отримують диплом молодшого фахівця з кваліфікацією «бухгалтер» і мають всі шанси діяти на станціях і депо Придніпровської та інших залізниць України, а ще на підприємствах на посадах бухгалтера, бухгалтера-ревізора, економіста.

Отже, це провідний навчальний заклад, який проводить підготовку майбутніх спеціалістів транспортної інфраструктури.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!