Роздрукувати сторінку

Гірничий технікум Криворізького національного університету, Гірничий технікум КНУ

« Назад

Гірничий технікум Криворізького національного університету – навчальний заклад, що підпорядковується Міністерству освіти і науки та проводить підготовку молодших спеціалістів за промисловими напрямками діяльності.

Гірничий-технікум-Криворізького-національного-університету, Гірничий-технікум-КНУ

Контакти Гірничого технікуму Криворізького національного університету

Адреса: вул. Невська, 3, м. Кривий Ріг.

Телефон: (0564) 53-12-90.

Електронна пошта:kgt@pretcher.dp.ua.

Гірничий-технікум-Криворізького-національного-університету

Історія Гірничого технікуму КНУ

На підставі Розпорядження Ради Міністрів СРСР в 1954 році відповідно до Указу Міністерства чорної металургії УРСР було утворено Криворізький гірничий технікум з метою проведення підготовки робітників для північної категорії рудників в Криворізькому басейні, що входили в той час в трест «Ленінруда».

Гірничий технікум створений в 1955 році, незважаючи на те, що країна перебувала у тяжкому становищі після Великої Вітчизняної Війни.

Щоб піднятися з руїн, державі був необхідний метал. А шлях його розпочинається з землі.

Гірничорудна індустрія мала величезну потребу в фахівцях, особливо середньої ланки: бригадирах, техніках, майстрах. З першого навчального року в технікумі було 8 навчальних груп з 3-х кваліфікаціями, тільки 240 вихованців та 18 педагогів, розташовувався технікум в адаптованому для вивчення приміщенні гуртожитку. У 1956 р оці розпочалося будівництво навчального корпусу на 960 місць і гуртожиток на 400 місць, а в 1959 році технікум почав роботу в новому обладнаному корпусі. Біля витоків створення технічної бази технікуму і формування педагогічного колективу стояв перший директор Шутенко Тихон Сергійович, що обіймав посаду з 1955 по 1962 років.

У 60-х роках минулого століття колектив технікуму проводив гігантську роботу згідно обладнанню офісів і лабораторій, створили красивий геологічний музей, збудували полігон з комплексом працюючих гірських автомашин, шахтним злетом, водовідливними установками, навчальної електростанцією, стрілецьким тиром.

На початку 70-х років у технікумі навчалося на денній формі 1700 вихованців та 480 - на вечірній.

У 1970 році були побудовані навально виробничі майстерний на 180 місць, в 1978 році було проведено ремонт в навчально-лабораторному корпусі на 1200 місць, а в 1980 році - їдальня на 220 посадочних місць.

Нарівні з підйомом матеріальної бази розвивався викладацький колектив, який чимало діяв над поліпшенням способів вивчення, запроваджував у освітній процес функціональні способи і форми вивчення.

Творцями новітніх способів, які досліджували і діяльно втілювали в життя в технікумі, були О.Ю. Гапоненко, В. Болотський, А.А. Сторчевой, А.Т. Шиш та ін.

Минали роки, змінювалася життя, змінювалися необхідності в фахівцях, технікум уважно звертав увагу на необхідності попиту ринку, створюючи, або навпаки закриваючи, ті чи інші кваліфікації. Через роки існування технікум готував молодших професіоналів за 18 кваліфікаціями, а також з 1976 по 1994 років для 14 держав далекого зарубіжжя, а конкретно, Лаосу, Монголії, Афганістану, держав Африки та Латинської Америки.

Чимало років технікум володіє сильною матеріальною основу і вважається базисним навчальним закладом в містечку і області,погоджує методичну та інформаційну роботу в технікумах Кривого Рогу і Жовтих Вод.

Структура Гірничого технікуму Криворізького національного університету

До структури технікуму входить потужна матеріально технічна база, яка складається з навчальних корпусів, які обладнані новітніми аудиторіями та лабораторіями. Навчальні кабінети оснащенні інноваційними технологіями, для навчання широко використовуються інтерактивні дошки, комп’ютери та інша сучасна техніка.

На даний час навчання проводиться на 2 денних відділеннях за такими напрямками: гірничий, політехнічний, загальноосвітній, а також підготовчому та заочному відділеннях (керівники відділень відповідно М.О. Кремза, Л.М. Євсюкова, І.В. Ус, В.В. Стаценко).

Підготовка молодших спеціалістів здійснюється за 8 спеціальностями:

1. «Технологія підземної розробки корисних копалин»;

2. «Технологія відкритої розробки корисних копалин»;

3. «Шахтне і підземне будівництво»;

4. «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв»;

5. «Маркшейдерська справа», «Конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки»;

6. «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Економіка підприємства».

Навчальний процес здійснюється 89 викладачами, з них викладачі вищої категорії, доктори та професори наук. Викладачі проводять освітній процес відповідно до запропонованих стандартів та планів Міністерства освіти і науки, а також запроваджують свої методи для занять.

За весь час існування з технікуму випустилося близько 14 тисяч фахівців, які на даний час працюють на підприємствах України.

Навчальний процес неможливий без проходження практики. Таким чином студент мають можливість проходити практику на підприємствах, установах різноманітних форм власності в промислових містах України.

Гірничий-технікум-Криворізького-національного-університету Гірничий-технікум-КНУ

Отже, Гірничий технікум Криворізького національного університету –провідний навчальний заклад, яки проводить підготовку спеціалістів в галузі індустрії, надаючи студентам необхідні знання та навички, які вони можуть застосовувати в практичній діяльності.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!