Роздрукувати сторінку

Дніпродзержинський коледж фізичного виховання, ДКФВ

« Назад

Дніпродзержинський коледж фізичного виховання – навчальний заклад, який здійснює підготовку спортсменів за різноманітними напрямками спортивної підготовки.

Дніпродзержинський-коледж-фізичного-виховання, ДКФВ

Контакти Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання

Адреса: м. Дніпродзержинськ, вул. Тельмана, 17.

Телефон: 0569270274.

Електронна пошта: [email protected]

Сайт: http://www.dkfsport.narod.ru.

Дніпродзержинський-коледж-фізичного-виховання ДКФВ

Історія Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання

Свій початок історії навчальний заклад бере з середини 20 століття, у зв’язку із швидкими темпами розвитку промисловості, трудового удосконалення в країні.

У зв’язку із появою різноманітних секцій та гуртків, де здійснювалася підготовка спортсменів, вони потребували досвідчених фахівців з фізкультури, тренерів та інструкторів.

Відповідно до постанови Ради народних комісарів УРСР в 1930 році було сформовано технікум фізичної культури. Ще й досить в літописах навчального закладу зберігають імена тих ,хто першим вступив до цього закладу.

На той час навчальний заклад не мав власного приміщення, тому заняття провадились в приміщеннях медичних інститутів, школах та різноманітних клубах за різними спрямуваннями. Тоді було тяжке становище навчального процесу, не вистачало підручників, матеріалу для вивчення дисциплін, а для деяких предметів зовсім не було матеріалу.

Проте, з плином час навчальний заклад удосконалювався, розвивався і згодом став провідним навчальним закладом, що здійснював підготовку спортивних фахівців.

Вже в післявоєнні часи технікум знову починає проводити підготовку спеціалістів у сфері фізичного виховання.

Завдяки якісні освіті, досвідченому педагогічному складу коледж зробив великий внесок у розвиток культури й спорту не тільки Дніпропетровської, але й всіх регіонів України.

За весь час існування з навчального закладу випустилася велика кількість спеціалістів, які зараз викладають у школах, інших освітніх закладах. Середних близькл 400 майстрів спорту, олімпійські чемпіони, спеціалісти-методисти виробничої гімнастики, важкоатлети, доктори педагогічних наук, професори, тренери з художньої гімнастики, тренери України з плавання, доктор медичних наук та інші.

Спеціалісти славляться не тільки в Україні, але й поза нею, велика кількість спортсменів всесвітньо відомі в зарубіжних країнах.

В 1976 році, коли було відкрито Дніпропетровський Державний інститут фізичної культури і спорту, навчальний заклад було перенесено до міста Дніпродзержинська відповідно до постанови Дніпропетровського облвиконкому.

Навчальний процес здійснювався складно, так як ще не була оснащена-матеріально технічна база, проте це не зупиняло студентів гарно та з ентузіазмом навчатися.

Знаходження фізкультурного закладу у Дніпродзержинську одразу ж відобразилося на спортивному тонусі міста. Студенти навчального закладу - постійно бажані гості на індустріальних підприємствах й в установах. Жодні міські спортивні змагання не обходяться без суддів з навчального закладу. А більше всього - майбутніх висококласних педагогів фізкультури очікують в школах міста, регіону.

В 1996 році технікум було реорганізовано в Дніпродзержинський коледж фізичного виховання.

В 2000 році коледж пройшов акредитацію ат ліцензування та отримав 2 рівень акредитації, та дозвіл на проведення освітньої діяльності та здобуття студентами диплому молодшого спеціаліста державного зразку.

В 2001 році коледж повторно проходить акредитацію, проте здобуває 1 рівень

Привласнення Дніпродзержинському технікуму фізичного виховання статусу «коледж» - це не лише визнання минулих успіхів педагогічного колективу, які, без сумніву, - великі, але, більшою мірою, - досягнень сучасність.

Тепер Дніпродзержинський коледж фізичного виховання має 2 навчальні корпуси, потужну матеріально - технічну базу, 2 комп’ютерних зали, які об’єднані в локальну систему й мають доступ до мережі Інтернет, дев’ятиповерхову будівлю гуртожитку, їдальню, бібліотеку, оздоровчо-відновлювальний центр та медичний пункт.

До складу коледжу входять відділення денної й заочної форм навчання, що об’єднуються в навчальні групи однієї спеціальності.

Сформовані також навчально-спортивні підрозділи, відділення для виробничої практики, що безпосередньо необхідні для виконання покладених на коледж задач.

Навчальний процес забезпечують 43 викладачі, з них є викладачі методисти, заслужені педагоги освіти, професори та докори наук.

Навчання у коледжі проходить за напрямками:

1. легка атлетика;

2. гімнастика;

3. спортивна аеробіка;

4. волейбол;

5. баскетбол;

6. гандбол;

7. футбол;

8. бокс.

ДКФВ

Кожного року на перший курс Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання вступають приблизно 300 юнаків та дівчат. Абітурієнти вступають до навчального закладу для здобуття спортивної майстерності та удосконалення її.

На даний час проводиться плідна робота для формування нової спеціальності: “Менеджмент фізичного виховання”.

Збільшуються й цікаві традиції та звичаї коледжу щодо проведення підготовки спортсменів високого класу. Лише за останні п’ять років у коледжі підготовлено 30 майстрів спорту.

Циклові комісії ДКФВ

Коледж створив такі циклові комісії для здійснення навчального процесу:

1. ЦК гуманітарних, суспільно-економічних та загальноосвітніх дисциплін.

Основними напрямками роботи комісії є:

- запровадження нових дієвих технологій, що допомагають самореалізації особистості;

- використання модульно-рейтингової системи навчання, яка надихає викладача й студента співпрацювати, направляє їх на творчі пошуки, покращує само активність студента;

- підвищення високої кваліфікації педагогів, які створюють навчальний процес не стереотипно, а науково обґрунтовано;

2. ЦК медико-біологічних дисциплін.

3. Методична рада.

Методична рада в коледжі фізичного виховання посідає провідне місце в діяльності кожного педагога й тренера, є дорадчим органом з питань організації життєдіяльності коледжу.

4. ЦК легкої атлетики.

З початку свого заснування предметна комісія приділяла велику увагу підготовці висококваліфікованих спеціалістів з фізичного виховання, тренерів з різних видів легкої атлетики та висококваліфікованих спортсменів.

Дніпродзержинський-коледж-фізичного-виховання

Тому, Дніпродзержинський коледж фізичного виховання – споживний навчальний заклад, що проводить якісну підготовку майбутніх чемпіонів та майстрів спорту.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!