Роздрукувати сторінку

Криворізьке обласне музичне училище, КОМУ

« Назад

Криворізьке обласне музичне училище – ВНЗ, що має 2 рівень акредитації та проводить підготовку молодших спеціалістів.

Криворізьке-обласне-музичне-училище, КОМУ

Контакти КОМУ

Адреса: вулиця Грабовського, 12, м. Кривий Ріг.

Телефон: (0564)-90-05-34.

Сайт: http://www.komu.dp.ua.

Електронна пошта: [email protected]

Криворізьке-обласне-музичне-училище

Загальна характеристика про Криворізьке обласне музичне училище

У живописному районі прадавнього міста Кривого Рогу, поблизу славнозвісного фруктового парку-саду європейського зразка на березі річки Саксагань, розміщується Криворізьке обласне музичне училище. Воно є одним із кількісних мистецьких навчальних закладів України, покликаних поширювати естетичні знання учнів серед жителів міста й району, навчати юні таланти мистецтва музики, прививати справжній художній смак на зразках творів української та світової класики.

Історія навчального закладу розпочалася у травні 1960 року, училище нещодавно успішно відзначило своє 55-річчя. У різні часи його випускниками стали нинішні відомі музиканти, композитори, диригенти, викладачі вузів та консерваторій, кандидати педагогічних наук, лауреати міжнародних конкурсів, провідні артисти, заслужені працівники культури України.

За всю історію КОМУ, його закінчили понад 2600 молодих спеціалістів, 375 студентів отримали дипломи з відзнакою, більшість випускників навчається у вищих навчальних закладах країни.

Спадкуючи кращі традиції перших директорів Миколи Івановича Ромасенко Зайцева Юрія Івановича, а також викладачів, сьогоднішній викладацький колектив училища свято береже і продовжує з честю їх славні традиції, прикладає усіх зусиль до підвищення авторитету закладу, вдосконалення фахової підготовки молодих музикантів, удосконалення його навчально-матеріальної бази.

Викладацький корпус училища нині нараховує 76 педагогів, більшість з яких - практиковані спеціалісти, ветерани педагогічної праці, які на кожному відділенні забезпечують високий ступінь навчання, якість фахових навичок випускників училища. Поряд з ними завзято працює молодше покоління викладачів - випускників ВУЗів, переважна більшість яких - колишні випускники училища, що знову повернулися до свого навчального закладу.

Криворізьке-обласне-музичне-училище КОМУ

Відділи КОМУ

Навчальний заклад має такі відділи відповідно до напрямків підготовки.

1. Відділ "Оркестрові духові та ударні інструменти"

Відділ духових та ударних інструментів заснований у 1962 році. Тяжко знайти людину в м. Кривому Розі й за його межами, яка б не знала про відділ духових та ударних інструментів Криворізького музичного училища. Він має чималі заслуги перед містом, училищем, бо з початкових кроків своєї діяльності популяризував найкращі взірці духової музики в концертних залах навчальних закладів.

2. Відділ "Оркестрові струнні інструменти"

Відділ струнно-смичкових інструментів функціонує від дня створення навчального закладу. Спочатку був частиною оркестрового відділу, з 1970 року став окремим незалежним відділом.

З цього відділу випусилося близько 400 фахівців-виконавців на скрипці, альті, віолончелі й контрабасі, велика кількість з них продовжила навчання у вищих навчальних закладах, працює у громадах й навчальних закладах України й зарубіжжя. Заснована Криворізька струнно-смичкова школа.

3. Відділ "Фортепіано"

У 1959р. за ініціативою керівника музичної школи №1 міста Кривого Рогу М. І. Ромасенка й підтримки місцевої влади було створено музичне училище в нашому місті.

Одним з головних відділів був відділ "Фортепіано". За минулі 45 років педагогічний склад відділу набув важливих досягнень у вихованні музикантів-професіоналів. Тепер на відділі зібралися характерні традиції в організації як професійної, так й виховної діяльності.

4. Відділ "Народні інструменти"

5. Відділ "Музичне мистецтво естради"

6. Відділ загальноосвітньої, гуманітарної та соціально-економічної

7. Відділ "Теорія музики"

8. Відділ "Хорове диригування"

9. Відділ "Естрадний спів"

Відділ "Естрадний спів" був заснований у Криворізькому обласному музичному училищі в 2002 році. На відділі викладають молоді, талановиті викладачі.

10. Відділ "Загальне фортепіано"

За аланом комплексного виховання спеціаліста предмет «Загальне фортепіано» був з першого року заснування КОМУ. Над опануванням фортепіано студентами інших напрямків працювали педагоги відділу «Спеціальне фортепіано».

КОМУ

Матеріально технічна база КОМУ

Навчальний заклад має потужну матеріально технічну базу, яка покращується та розвивається з кожним роком. До ї складу можна віднести: навчальні кабінети, спеціалізовані кабінети для зайняття музикою, спортивний зал, бібліотека, а також інші спеціалізовані лабораторії.

Завдяки адміністрації навчального закладу, він має сучасні прилади та устаткування, під час навчального процесу використовуються інтерактивні дошки, комп’ютер та інші сучасні технології.

Отже, КОМУ – це провідний навчальний заклад, що проводить підготовку спеціалістів музичного мистецтва, розвиваючи в них здібності майстрів, а також любов до мистецтва. Навчання проводиться на денному відділенні за кошти фізичних осіб, а також за рахунок державного бюджету.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!