Роздрукувати сторінку

Дніпропетровське вище училище фізичної культури, ДВУФК

« Назад

У Дніпропетровську на вулиці Гладкова розташувалося училище фізкультури. Навчальний установа була заснована в 1983 році.

Дніпропетровське-вище-училище-фізичної-культури, ДВУФК

У Дніпропетровській області тільки в цьому училищі готують спортсменів у збірні команди країни, а також випускають молодших спеціалістів з фізичного виховання.

Приймаються учні після 10 - 11 класів школи, а також закінчили 8 - 9 класів. Навчання на базі середньої школи триває два роки.

В училищі 11 найменувань спортивних відділень. За роки існування навчальний заклад випустив багато майстрів спорту та чемпіонів.

Колектив викладачів складають відомі тренера, дипломовані вчителі.

Навчальний заклад має всі необхідні умови для навчання, проживання та тренувань.

Контакти ДВУФК

Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Гладкова, 39.

Телефон: 8-056-763-49-74.

Сайт: http://dvufk.com.

Електронна пошта: [email protected]

Дніпропетровське-вище-училище-фізичної-культури

Історія Дніпропетровського вищого училища фізичної культури

Заснування училища має значний вплив на розвиток фізичної культури й спорту на Дніпропетровщині.

Одночасно з Дніпропетровським державним інститутом фізичної культури і спорту, Дніпродзержинським коледжем фізичного виховання училище ввійшло до складу Придніпровського навчально-методичного комплексу.

Училище є одним в області закладом, який неухильно проводить підготовку спортсменів до збірних команд України й готує спеціалістів за спеціальністю “Фізичне виховання” освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”.

До складу навчального закладу також увійшла загальноосвітня школа другого та третього ступенів.

Головна школа надає учням безперервні знання з засад наук, які потрібні та достатні для проведення загальної середньої освіти, розвиває навички самонавчання та самовиховання. Особистостям, які завершили навчання в основній школі, надається свідоцтво про базову середню освіту.

Старша школа закінчує загальноосвітню підготовку на базі системної різноманітності, формує вміння самотужки одержувати знання, продукує науковий світосприйняття, ціннісні орієнтації учнів, їх громадську роль. Особам, які звершили навчання в старшій школі, надається атестат про загальну середню освіту.

З 1999 року навчальний заклад має ліцензію на здійснення освітньої діяльності з ліцензованим масштабом прийому 50 осіб.

Згідно з навчальним планом училища, студенти повинні пройти загальну й спеціальну підготовку протягом 2-х років й здобувають кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю “Фізичне виховання”.

Дніпропетровське-вище-училище-фізичної-культури ДВУФК

Відділення ДВУФК

Набір в училище проводиться на такі спортивні відділи: плавання, художня гімнастика, футбол, дзюдо, веслування, веслування на байдарках і каное, баскетбол, волейбол, теніс.

Спеціалізація й чисельна кількість учнів з різновидів спорту, як головного, так й побічного складу, затверджується наказом Міністерства освіти і науки за заявою відокремлених підрозділів з фізичної культури й спорту обласних державних адміністрацій. А також за заявою структурних одиниць Комітету з фізичного виховання й спорту МОН.

За всю історію закладу 27 його учнів були учасниками Олімпійських ігор. За важливі успіхи у спорті 15 з них здобули звання “Фахівець спорту міжнародного класу”. В училищі здобувала знання перша олімпійська чемпіонка суверенної України Оксана Баюл.

Чемпіонами й призерами Чемпіонатів та пріоритетів світу стало 57, чемпіонами й призерами Чемпіонатів і пріоритетів Європи – 47 вихованців й випускників ДВУФК.

У контингенті педагогів училища робить велика кількість знайомих тренерів, 10 з них мають звання “Заслужений тренер України”, три здобули почесне звання “Заслужений працівник освіти України”, “Заслужений працівник фізичної культури і спорту України”.

Серед викладачів ДВУФК 14 мають педагогічне звання “учитель-методист”, 8 – “старший учитель”, 42 педагога є фахівцями вищої категорії.

Матеріально-технічна база Дніпропетровського вищого училища фізичної культури

До матеріально-технічної бази училища входять: навчальний корпус, гуртожиток, бібліотека, два тренажерні зали, медична частина, ігровий зал, плавальний басейн та їдальня.

Медичний центр є структурно одиницею навчального закладу, в якому зосереджені всі потрібні умови для профілактики, поновлення, медичного обслідування й лікування юних спортсменів.

До складу медичної частини входять кабінети: фізіотерапевтичний кабінет, амбулаторного прийому, функціональної діагностики, стоматологічний, відновлювальний пункт з масажним кабінетом, 2 ізолятори.

Постійний навчально-тренувальний процес надаються навчально-спортивною базою на 300 місць у с. Орлівщина, на якій проводиться добротна підготовка учнів усіх відділень до стартів сезону з квітня по жовтень.

До складу матеріально-технічної бази також входить бібліотека. Вона має велику кількість примірників, серед них посібники, навчальна література з спортивних напрямків.

Кожного оку навчальний заклад передплачує спеціалізовані газети та журнали.

Навчальний процес ДВУФК

Характерна риса навчального та виховного процесу в училищі полягає в одночасній реалізації двох навчальних програм: навчального плану з загальноосвітніх предметів і Типового навчального плану з видів спорту, відповідно до якого учні основної та старшої школи отримують фізичне навантаження в обсязі 24 - 32 години на тиждень.

Робочі навчальні плани для загальноосвітньої школи розроблені на виконання Закону України “Про загальну середню освіту" відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від № 1.9-253 від 22 травня 2015 року.

Отже, ДВУФК – самосійний навчальний заклад, який поводить підготовку майбутніх спортсменів з різних видів спорту. З цього навчального закладу випестилася велика кількість майстерних спеціалістів, які на даній час здобування звання та представляють нашу країну на міжнародному рівні, прославляючи її.

З повагою ІЦ "Totallynicki"!